Peugeot 208: Moderný Francúz jazdí na benzín, naftu aj elektrinu

Nový Peugeot 208

Pripravte sa, je to tu! Franzúzska automobilka predstavila novú generáciu modelu 208 a je to skutočná lahôdka.

Dizajn inšpirovaný luxusným kupé 508 dopĺňa i-Cockpit s 3D displejom. Toto skutočne moderné autíčko však prináša ešte jednu novinku – bude vôbec prvým elektromobilom značky Peugeot, a tiež prvým modelom, ktorý bude v ponuke hneď s troma druhmi pohonu. To je pre automobilku naozaj veľký míľnik.

Dvestoosmička tak určite nebude len autom do počtu. Model dostal nový svieži vzhľad vychádzajúci z nedávneho modelu 508, čo je len dobre. Peugeot navyše tvrdí, že línie v exteriéry sú natoľko výrazné, že novinka nepotrebuje žiadne chrómové dekorácie. A my len súhlasíme. Model pôsobí naozaj moderne a dynamicky, vďaka čomu dokonale zapadne do mestského prostredia, pre ktoré bol stvorený.

Nový Peugeot e-208

Nový elektrický Peugeot e-208 je k dispozícii od uvedenia na trh a ponúka motor s výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm (k dispozícii od 0 km/h). Elektrický model má tri jazdné režimy: eco, normal a sport – všetko k vašej plnej spokojnosti počas jazdy.

Dva režimy brzdenia sú dostupné cez radiacu páku s vhodnými typmi rekuperácie energie do akumulátora: mierny – pre pocit pripomínajúci vozidlo so spaľovacím motorom a zvýšený, pre väčšie spomalenie, ktoré sa ovláda pedálom akcelerátora.


Viac informácií o novom Peugeote 208 sa dočítate na webe autorizovaného predajcu Peugeot v Košiciach, Nitre a Bratislave, France-Tech.