Nový Peugeot 408: Kompaktný fastback, ktorý prekvapí v každom ohľade

Nový Peugeot 408

Peugeot predstavil nový model 408, ktorý sa má zaradiť medzi modely 308 a 3008. Táto novinka by mala na náš trh doraziť na jar budúceho roka a verte nám, že to bude poriadna pecka.

Nový Peugeot 408 je až neočakávané odlišný od svojich predchodcov z rady 40x. Už na prvý pohľad je jasné, že 408-čka nie je žiadnym konzervatívnym automobilom. Podľa oficiálnych záznamov ide o 5-dverový fastback, no pozornému oku neujde to, že v sebe kombinuje crossover s karosériou v štýle SUV Coupe, zvýšenú svetlú výšku, zníženú celkovú výšku a zvažujúcu sa líniu strechy či množstvo dizajnových prvkov na karosérii. Vďaka tomu je nový Peugeot 408 úplným unikátom na trhu.

V interiéri ponúka táto novinka najnovšiu generáciu Peugeot i-Cockpit® s menším kompaktným volantom, na ktorý sme si už pri posledných modeloch Peugeot zvykli. Zaujme tiež 3D prístrojový panel s 10″ digitálnym displejom a 10″ HD centrálnym dotykovým displejom. Ten ponúka vysoko kvalitnú ergonómiu a najnovšie technológie. Nechýba ani šikovný systém infotainmentu, ktorý ponúka široké možnosti zábavy pre šoféra ale aj spolujazdcov.

Kraľovať bude plug-in hybridný pohon

Peugeot stavil pri novinke na plug-in hybridové pohony. Zvoliť si budete môcť z dvoch verzií, pričom oba agregáty budú pritom obsahovať 81 kW elektromotor, 8-stupňovú elektrickú automatickú prevodovka e-EAT8 a budú mať pohon predných kolies (o 4×4 zatiaľ reč nie je). Odlišovať ich bude 1,6-litrový preplňovaný benzínový motor, ktorý bude dostupný vo verzii s výkonom 150 koní (110 kW) a 180 koní (132 kW).

Alternatívne budete môcť siahnuť aj po klasickom 1,2-litrovom benzínovom motore PureTech 130 EAT8 S&S s výkonom  96 kW (130k) a krútiacim momentom 230 Nm. Diesel v ponuke nebude a čisto elektrická verzia je zatiaľ vo hviezdach.

Technológie pre vaše pohodlie

Nový Peugeot 408 nebude zaostávať ani ponukou jazdných asistentov. Tieto asistenčné systémy zvýšia vaše pohodlie a pokoj za volantom, vďaka čomu si jazdu naplno užijete. Majitelia sa počas jazdy môžu tešiť na nasledovných asistentov:

  • poloautonómna jazda s novým balíkom Drive Assist 2.0 Pack,
  • nočné videnie,
  • parkovací asistent s 360° výhľadom,
  • sledovanie mŕtveho uhla
  • a automatické núdzové brzdenie.

Od tejto novinky si teda sľubujeme naozaj veľa. Dravý no zároveň elegantný exteriér je dokonale doplnený o moderný a pohodlný interiér, čo navyše v kombinácii s jazdnými vlastnosťami robí z nového Peugeotu 408 nového kráľa na cestách.