Nový plug-in hybrid v ponuke BMW: X3 xDrive30e

BMW X3 xdrive30e

Elektifikácia a hybridný pohon nie je cudzí ani prémiovému segmentu. BMW predstavilo nový model X3, ktorý bude mať pod kapotou preplňovaný benzínový štvorvalec a elektromotor integrovaný do automatickej prevodovky.

Tento pohon dostal názov PHEV a ponúka sa už pri modeloch X5 a X1. Zaradenie X trojky do tejto spoločnosti tak bola len otázka času.

Zaujať by mal výkon až 292 koní a pohon všetkých štyroch kolies. Spomenúť musíme tiež spotrebu, keďže kombinovaná spotreba paliva oficiálne dosahuje hodnoty 2,1 až 2,4 litra. Aká však bude realita, to uvidíme až po prvých testoch.

Ako to už býva zvykom, batéria ide na úkor úložného priestoru. BMW umiestnilo batériu pod zadné sedadlá, pričom nádrž dostala nové miesto pod batožinovým priestoru. Jeho objem sa tak zmenil na 450 litrov, čo samozrejme stále nie je zlý výsledok. Oproti klasickej verzii sa interiér zmenil len málo a všetky zmeny pochopiteľne súvisia práce s ekologickým pohonom.

Dátum uvedenia na trh ani cena nového hybridného modelu X3 nám zatiaľ známa nie je.


Hľadáte nové či jazdené BMW? Navštívte stránku nášho partnera Bavaria TT, autorizovaného predajného a servisného centra pre automobily značky BMW v Trnave.